Home > Soczewki okularowe

CIEKAWI CIĘ JAKIEGO RODZAJU SZKŁA MOGĄ BYĆ OSADZONE W OKULARACH TWOJEGO DZIECKA LUB TWOICH?

OTO KILKA ZASADNICZYCH INFORMACJI O WŁAŚCIWOŚCIACH SOCZEWEK OKULAROWYCH

SZKŁA OKULAROWE MOGĄ MIEĆ POWŁOKI USZLACHETNIAJĄCE

CO JESZCZE?

SZKŁA KOREKCYJNE PRZECIWSŁONECZNE (BARWIONE)

Okulary ze szkłami korekcyjnymi barwionymi często traktowane są jako zapasowa para okularów, ponieważ zabarwienie, które ma spełniać funkcję ochronną jest zdecydowanie za ciemne by używać ich w pomieszczeniach.

Procent i kolor zabarwienia zależy od życzenia klienta, jednakże najodpowiedniejszym zabarwieniem jest 50 lub 80%, a kolor brązowy, szary bądź szaro – zielony, najlepiej spełniają swoją funkcję.

ISTNIEJĄ DWA WARIANTY BARWIENIA

BARWIENIE CAŁOŚCIOWE

Szkła korekcyjne barwione są jednolicie na całej swej powierzchni na konkretny kolor.

BARWIENIE GRADALNE

Szkła korekcyjne barwione są stopniowo. tzn. górna część soczewki zabarwiona jest ciemniej w celu większej ochrony przed promieniami słonecznymi natomiast rozjaśnia się ku dołowi by ułatwić nam komfort podczas czytania.

SOCZEWKI FOTOCHROMOWE

To idealny wybór dla ludzi ceniących komfort i estetykę.

transitions_adaptacja

Transitions, ale nie tylko.

Jedną z odmian soczewek przeciwsłonecznych są soczewki fotochromowe. Podstawowym zadaniem soczewek fotochromowych jest redukcja dużego natężenia światła. Soczewki rozjaśniają się i przyciemniają w szybkim tempie, a materiał zachowuje swój atrakcyjny kolor na każdym poziomie przejściowym, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń. Soczewki TRANSITIONS Signature, to najszybsze soczewki fotochromowe (adaptujące się) , zarówno pod względem zaciemniania, jak i rozjaśniania. Jedyne soczewki fotochromowe, które w stanie całkowitego rozjaśnienia są niemal tak przezroczyste jak soczewki bezbarwne, a w stanie całkowitej aktywacji ciemne jak soczewki przeciwsłoneczne.
soczewka_polaryzacyjna

SOCZEWKI POLARYZACYJNE

DRUGĄ Z ODMIAN SOCZEWEK PRZECIWSŁONECZNYCH SĄ SOCZEWKI POLARYZACYJNE

Zabarwione soczewki chronią przed bezpośrednim światłem słonecznym, ale nie zabezpieczają przed odbitym światłem rozproszonym.

Do oślepienia dochodzi wtedy, gdy odbite światło pada na gładką powierzchnię, np. wody, śniegu, piasku, mokrej jezdni, wewnętrznej strony szyby przedniej w samochodzie lub karoserii auta. Promienie słoneczne rozchodzą się w różnych kierunkach. Po przejściu przez soczewkę polaryzacyjną promienie świetlne uporządkowują się w jednej płaszczyźnie.

JAKA JEST RÓŻNICA?

polaryzacja

DZIĘKI SOCZEWKOM POLARYZACYJNYM MOŻNA OBSERWOWAĆ OTOCZENIE NIE DRAŻNIĄC WRAŻLIWYCH OCZU ODBLASKAMI, ZE ZWIĘKSZONYM KONTRASTEM I PODKREŚLONYMI WYRAŹNYMI KOLORAMI, BEZ PRZEKŁAMANIA RZECZYWISTOŚCI.

JAKIE SĄ ZALETY SOCZEWEK POLARYZACYJNYCH?

REDUKUJĄ ODBLASKI

GWARANTUJĄ ZNAKOMITY KOMFORT WIDZENIA KOLORÓW I NASYCENIE

POPRAWIAJĄ KONTRAST WIDZIANEGO OBRAZU (POLEPSZAJĄ WIDZENIE)

GWARANTUJĄ 100% OCHRONY PRZED PROMIENIOWANIEM NADFIOLETOWYM O DŁUGOŚCI PONAD 400 NANOMETRÓW (UVA I UVB)

Zdecydowanie zaleca się noszenie soczewek polaryzacyjnych DZIECIOM, ponieważ oko dziecka jest nadzwyczaj WRAŻLIWE.

Copyright © Tęczowe okulary 2015 / Wykonanie: Monika Ziółkowska / Theme: Boldial